Načítavam...

APRÍL 2019

Tradiční hudebně -literární pořad
Hosté
Martin Kajaba
Ondřej Hlaváček
Lucie Holá
A Václav a Blanka Smolkovi
voľný
Umelo vytvorená ľudová rozprávka, v ktorej ide o lásku, o peniaze, Láska zvíťazí nad zlom,tak, ako sa v rozprávke patrí . Táto je ale o niečo modernejšia, je v nej veľa veršovaného textu, originálne nahrané pesničky, tiež scénická hudba, vtip.

Ako sa dá urobiť veľa muziky za málo peňazí? Prídite sa pozrieť, ako sme čarovali a prídite sa zabaviť. oddýchnuť si, smiať sa.
Všetci ste srdečne vítaní.
voľný
Spolu s Obcou Slovákov v ČR pozývame na besedu s kriminalistom, ktorý okrem iného chytil spartakiádneho vraha.
voľný
Žijete už v České republice několik let, ačkoli pocházíte ze Slovenska, česky rozumíte, čtete, ale s psanou češtinou si úplně nerozumíte? Potřebujete zjistit, co vám dělá v českém pravopisu potíže, a začít na tom pracovat? Přijďte na náš kurz! Otestujete se, dostanete doporučení, na čem zapracovat, a seznámíte se s nejčastějšími odchylkami českého pravopisu od slovenského.

CENA: 590 Kč/3hodinová lekce

REZERVACE: kurzy@pravopisnaposilovna.cz
UPOZORNĚNÍ: Počet míst na kurzu je max. 10 osob, proto je potřeba si místo závazně rezervovat a uhradit kurzovné předem.
po rezervácii
JUBILEJNÍ 30. CHARITATIVNÍ FOTOGRAFICKÁ VÝSTAVA PRVNÍ REUBLIKA - ANGELO PURGERT - SLOVENSKÝ DOM V PRAHE
16.4. v 18:00 - Slovenský dom v Prahe, Soukenická 3, Praha 1. Výstava finančně podporuje České a Slovenské pamětníky první republiky ve stáří. Všichni jste srdečně zváni. Pozvánka platí pro vás i pro váš doprovod. Přijďte se pobavit a užít si krásnou atmosféru období První republiky.
voľný
Tradičný česko-slovenský literárno-hudobný program
voľný
Projekce filmu "Občan Karel Kryl" (režie Miloš Zábranský), beseda s režisérem, písně Karla Kryla (zahraje Pavel Foltán & spol.), moderuje Vladimír Skalský a Petr Žantovský.
Mimochodem, Karel Kryl chtěl být po rozdělení Česko-Slovenska na protest slovenským občanem.
voľný
Středověký folklór - český i slovenský
voľný